przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

23 czerwca 2018
Strona główna Konferencje i wyjazdy Wyjazd techniczny do Lublina, maj 2010

Wyjazd techniczny do Lublina, maj 2010

W dniu 28 maja 2010 roku odbył się wyjazd techniczny do Lublina. Wizytę rozpoczęto w Elektrociepłowni Lublin Wrotków. Na początku uczestnicy zapoznali się ze schematem układu gazowo-parowego na Wrotkowie. Następnie mieliśmy możliwość obejrzenia turbiny z silosową komorą spalania. Turbina nie była w ruchu, dlatego mieliśmy możliwość zadania wielu pytań oraz usłyszeć dokładny opis podzespołów i układów pomocniczych maszyny.

lublin

Korzystając z jednej z trzech czynnych w Polsce sieci trolejbusowych, przemieściliśmy się do Zakładów Remontowych Energetyki Lublin.

Obecnie ZRE Lublin znajdują się w konsorcjum i oficjalna nazwą jest Polimex-Mostostal S.A. Zakład ZRE Lublin. Dzięki uprzejmości Dyrektora Oddziału Lublin mieliśmy możliwość zapoznania się z procesami obróbczymi stosowanymi w ZRE Lublin. Zakład ma długoletnie doświadczenie w branży energetycznej. Zakres kompetencji rozciąga się do remontów oraz wykonawstwa części ciśnieniowej kotłów przez remonty, modernizację oraz montaże turbozespołów do wykonawstwa oraz montażu konstrukcji stalowych.

lublin-zre

Po wizytach w zakładach rozkoszowaliśmy się pięknem i spokojem Lubelskiej starówki. Od upału uczestników wyjazdu chroniły grube mury kamienic, a pragnienie gaszono lubelskim specjałem, starannie na przyjazd zacnych gości uważonym.

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl