Strona główna Konferencje i wyjazdy Zimowy obóz naukowy, luty 2005

Zimowy obóz naukowy, luty 2005

Już na początku roku 2005 członkowie Koła Naukowego Energetyków brali udział w wyjeździe naukowym. Obóz trwał tydzień (od 12 do 19 lutego), odbył się w Szczyrku. Hasło przewodnie wyjazdu brzmiało ENERGETYKA-KOGENERACJA-EKOLOGIA-2005. Studenci za cel postawili sobie zapoznanie się z zagadnieniami ekologii w energetyce, a także tzw. kogeneracji, czyli gospodarki skojarzonej. Uczestnicy obozu w ramach części technicznej wyjazdu odwiedzili elektrociepłownię ELCHO w Chorzowie.

Tak jak podczas każdego wyjazdu naukowego studenci zaprezentowali przygotowane przez siebie i związane z hasłem przewodnim wyjazdu referaty, które były przedstawione w ośmiu sesjach.