Strona główna Konferencje i wyjazdy 50 lat działalności Koła Naukowego Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej

50 lat działalności Koła Naukowego Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej

logo_kolo_slask

W dniach 8-11 maja, Studenckie Koła Naukowe Techniki Cieplnej im.  prof. Stanisława Ochęduszki działające przy Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej, zgodnie z wieloletnią tradycją zorganizowało sympozjum naukowe zapraszając tradycyjnie członków Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej. Jednakże, tegoroczne studenckie sympozjum było połączone z obchodami 50. działalności Studenckiego Koła Naukowego, co uczyniło sympozjum niezwykle ważnym wydarzeniem.

Uroczysta inauguracja odbyła się na Politechnice Śląskiej, podczas której prezes Koła wraz z opiekunem naukowym po powitaniu gości przedstawili profil działalności Koła, a także projekty aktualnie realizowane w Kole. Następnie zaproszeni goście opowiadali m.in. o działalności Koła Naukowego oraz o anegdotkach związanych z Kołem. Ponadto, obecny na uroczystościach prof. J. Szargut - założyciel Koła Naukowego, opowiedział o początkach istnienia Koła, a także o okolicznościach jego powstania.

Oficjalne rozpoczęcie obrad nastąpiło 9 maja w Szczyrku, podczas których Urszula Styś miała przyjemność wygłosić referat "W kierunku inteligentnej sieci. Przegląd technologii" , który jest prezentacją grantu rektorskiego zrealizowanego przez KNE w 2011 roku.

prezentacja

Fot. Urszula Styś podczas wygłaszania referatu