Strona główna Konferencje i wyjazdy Wizyta Techniczna w Elektrociepłowni Siekierki, 2012

Wizyta Techniczna w Elektrociepłowni Siekierki, 2012

siekierki3

W czwartek 24 maja 2012 roku grupa czternastu studentów z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej uczestniczyła w zorganizowanej przez Koło Naukowe Energetyków wizycie technicznej w Elektrociepłowni Siekierki. Opiekunem wyjścia był mgr Kamil Futyma, natomiast w samym zakładzie oprowadzała nas pani Urszula Gaik-Gruszka.

Odwiedziny rozpoczęliśmy od zobaczenia nastawni demineralizacji wody oraz obejrzenia zakładu od zewnątrz: widzieliśmy między innymi dwa zbiorniki na biomasę, mokrą instalację odsiarczania spalin oraz z daleka hałdy i wywrotnicę węgla. Zobaczyliśmy również akumulator ciepła oraz zainstalowane na kotłach elektrofiltry zmniejszające emisję pyłu do atmosfery. Następnie, przeszliśmy obok kotłów, mijając przy tym jedyny kocioł wodny. Mogliśmy również z bliska obejrzeć  rozmontowany młyn kulowy. Następnie przeszliśmy do maszynowni. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda praca w nastawniach ciepłowniczych oraz z bliska przyjrzeć się nastawni elektrycznej i nastawniom blokowym.

Około dwugodzinna wycieczka opatrzona była bardzo ciekawym komentarzem pani Gaik-Gruszki. Każdy z uczestników wyniósł z wizyty interesujące go informacje i poszerzył swoją energetyczną wiedzę. Jesteśmy pewni, że nie jest to nasze ostatnie tego typu wyjście do zakładu Elektrociepłownia Siekierki.

Daria Niewiadomska

siekierki1