przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

9 sierpnia 2020
Strona główna Konferencje i wyjazdy Wyjście techniczne do Gaz-System SA, 2012

Wyjście techniczne do Gaz-System SA, 2012

gaz_system

Dnia 29 maja dzięki uprzejmości pana Marcina Czuba, zastępcy dyrektora pionu krajowej dyspozycji gazu oraz głównego dyspozytora, absolwenta naszego wydziału, mieliśmy okazję odwiedzić firmę Gaz-System SA z siedzibą w Warszawie. Spółka ta jest zajmuje się między innymi przesyłaniem i dystrybucją oraz prowadzeniem ruchu sieciowego gazu na terenie całej Polski. Ma na to absolutną wyłączność w wyniku czego jest strategiczna z punktu widzenia naszej gospodarki.


Na spotkanie z nami przyszło trzech przedstawicieli spółki reprezentujących różne piony firmy, którzy chętnie odpowiadali na zdawane pytania. Opowiedzieli nam oni w szczegółach o polskim rynku gazowniczym, systemie magazynowania gazu, planowanych oraz bieżących inwestycjach, modelowaniu sieci oraz zużycia gazu. Tym samym ugruntowali i poszerzyli naszą wiedzę z zakresu gazownictwa.


Co więcej, nasza wizyta zaowocowała współpracą w zakresie pisania prac dyplomowych z zakresu gazownictwa w oparciu o wiedzę i infrastrukturę spółki. Zainteresowane osoby mogą kontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z panem Marcinem Czubem.

Andrzej Smołko

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl