23 września 2017
Strona główna Konferencje i wyjazdy WTE 2012: Energetyka krajów nadbałtyckich

WTE 2012: Energetyka krajów nadbałtyckich

W dniach 06.11-15.11 członkowie i kandydaci KNE oraz przedstawiciele kadry naukowej Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej wzięli udział w Konferencji Naukowo- Technicznej „Współczesne Technologie Energetyczne 2012: Energetyka krajów nadbałtyckich”.

Konferencja obejmowała przejazd przez Finlandię, Szwecję oraz Danię. W jej ramach odwiedziliśmy następujące obiekty techniczne: fińską elektrownię atomową Loviisa, fabrykę silników tłokowych firmy Wärtsilä w Vaasie, szwedzką elektrownię na biomasę Jordbro firmy Vattenfall oraz fabrykę małych turbin gazowych firmy Siemens w Finspång. Mieliśmy również okazję zwiedzić kilka stolic uropejskich, w tym Tallinn, Helsinki, Sztokholm oraz Kopenhagę.

Tegoroczna Konferencja była wyjątkowa, ponieważ przez Finlandię podróżował z nami student z Aalto University of Science and Technology w Helsinkach, Jarkko Tulensalo. Z tego też powodu sesje referatowe, podczas których studenci prezentowali swoje artykuły naukowe, odbywały się w języku angielskim. Nasz gość zaprezentował pracę na temat „High Voltage Direct Current – Power Transmission”.

Pozostałe sesje obejmowały bardzo szeroki zakres tematów energetycznych. Odbyły się m.in. prezentacje na temat energetyki odnawialnej, w tym analiza wpływu energetyki wiatrowej na system energetyczny w Polsce oraz przegląd technologii fotowoltaicznych. Trzy osoby przedstawiły artykuły na temat energetyki jądrowej: porównanie chłodziw do reaktorów prędkich powielających, przedstawienie systemów zabezpieczeń w reaktorze ESBWR oraz wykorzystanie technologii PRISM w reaktorach prędkich GE Hitachi. Część naukową Konferencji zakończyła sesja dotycząca elektrowni interwencyjnych.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu firm energetycznych: PGE S.A., GE Hitachi, Wärtsilä, PGNiG Termika, Foster Wheeler i Siemens. Otrzymaliśmy również dofinansowanie od Samorządu Studenckiego Politechniki Warszawskiej.

europejskich, w tym Tallinn, Helsinki, Sztokholm oraz Kopenhagę.

Transmission”.

reaktorach prędkich GE Hitachi.

Foster Wheeler i Siemens, oraz wsparciu Samorządu Studenckiego Politechniki Warszawskiej.

Mieliśmy również okazję zwiedzić kilka stolic europejskich- Tallinn, Helsinki, Sztokholm oraz Kopenhagę.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu firm energetycznych: PGE S.A., GE Hitachi, Wärtsilä, PGNiG Termika, Foster Wheeler i Siemens. Otrzymaliśmy również dofinansowanie od/ z Samorządu Studenckiego Politechniki Warszawskiej.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar