przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

21 czerwca 2018
Strona główna Konferencje i wyjazdy WTE 2012 Czym jest WTE 2012?

Czym jest WTE 2012?

ec_budapeszt_ wte09

Fot. Konferencja WTE 09 - Budapeszt


Konferencja „Współczesne Technologie Energetyczne 2012” (WTE) ukierunkowana jest na nowoczesną energetykę Europy i przyszłościowe technologie wdrażane w krajach nadbałtyckich. Program tegorocznej edycji przewiduje sesje naukowe połączone z wizytami w obiektach elektroenergetycznych w Finlandii, Szwecji i Niemczech. Pozwolą nam one zapoznać się z technologiami wykorzystywanymi w poszczególnych zakładach i porównać je z naszą rodzimą branżą wytwórczą. Konfrontacja technologii pozwoli na zidentyfikowanie słabych i mocnych stron polskich obiektów energetycznych. W konsekwencji pomoże nam określić kierunki rozwoju sektora, który w przyszłości sami będziemy kształtować.

Wizyty w zakładach, jak i liczne problemy nurtujące studentów w ich trakcie, będą źródłem tematów poruszanych podczas spotkań KNE. Dodatkowo umożliwią one uczestnikom nawiązanie kontaktów i przeprowadzenie fachowych dyskusji z przedstawicielami dużych koncernów energetycznych i firm działających w tej branży.
W ramach naszej działalność zorganizowaliśmy również inne, podobne wydarzenia:

  • Cykl Konferencji „Ekologiczne Technologie w Energetyce” (ETE) w latach 2005-2008 – wyjazdy obejmowały odwiedzenie obiektów m.in. w Czechach, Austii, Szwajcarii, Niemczech, Belgii, Holandii;

  • Konferencję „Nowoczesna Energetyka w Europie” (NEwE) w roku 2008 – zorganizowana w Niemczech, Szwajcarii i Austrii;

  • Cykl Konferencji „Współczesne Technologie Energetyczne” (WTE) od 2009 roku – do tej pory odbyły się wyjazdy na Węgry oraz do Francji.


Organizacja przedsięwzięć takich jak WTE jest wieloletnią tradycją naszego Koła. Poniżej zaprezentowano zdjęcia z konferencji, które już się odbyły.

schwarze_pumpe

Fot. KNE w Schwarze Pumpe

kkgundremmingen

Fot. Konferencja naukowo-techniczna NEWE, listopad 2008

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl