23 września 2017
Strona główna Aktualności Digital Days

Digital Days

Fot.: Stanowisko KNE na pokazach Digital Days.

Stowarzyszenie Studentów BEST już po raz czwarty zoorganizowało projekt Digital Days - Dni Techniki Cyfrowej. Główną ideą projektu jest przybliżanie studentom najnowszych rozwiązań oraz technologii stosowanych przez wiodące firmy z tego obszaru.

W dniu 13.12.2012 studenci z Koła Naukowego Energetyków mieli przyjemność zaprezentować efekt swojej pracy - multimedialny model elektrowni jądrowej zaprojektowany w programie ProEngineer. Model elektrowni jądrowej został stworzony w ramach projektu multimedialnej platformy informatycznej TEWI.

Platforma TEWI w sensie technicznym to ponadregionalna sieć komputerowa z oprogramowaniem umożliwiająca projektowanie, budowanie, zarządzanie życiem produktu. Przewidywane jest wykorzystanie uniwersyteckiej sieci WAN pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Udostępnione aplikacje oferują następujące funkcjonalności:

1. Zarządzanie cyklem życia produktu (PLM – /Product Lifetime Management/) – PTC Windchill PDMLink and ProjectLink,
  2. Wizualizacja produktu – Product View,
  3. Projektowanie komputerowe CAD – Pro/Engineer Wildfire 5.0,