Strona główna Aktualności III Warszawska Konferencja TEWI

III Warszawska Konferencja TEWI

Fot. Profesor Świrski otwiera III Warszawską Konferencję TEWI

W dniu 15 grudnia 2012 r. odbyła się II Warszawska Konferencja Platforma Informatyczna TEWI. Konferencja miała miejsce na Politechnice Warszawskiej, w budynku Instytutu Techniki Cieplnej. Koło Naukowe Energetyków miało zaszczyt gościć pracowników naukowych z Łodzi i Białegostoku zajmujących się projektem TEWI, kadrę naukową wydziału MEiL, przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego Eko-Energia z Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie, reprezentantów Studenckiego Koła Nanotechnologii z Uniwersytetu Warszawskiego oraz przedstawicieli Studenckeigo Koła Naukowego Energetyki Niekonwencjonalnej z Politechniki Warszawskiej.

Tematem niniejszej konferencji była Platofrma Informatyczna TEWI, zaprezentowanie projektów przeprowadzonych za jej pomocą oraz przedstawienie nowatorskich rozwiązań z dziedziny energetyki. Poruszano zarówno tematy energetyki węglowej jak i jądrowej i odnawialnej.

Konferencja TEWI rozpoczęła się o godzinie 9:00. Po powitaniu wszystkich przybyłych uczestników rozpoczęła się pierwsza część obrad. Cała konferencja była podzielona na 3 części. Pomiędzy pierwszą, a drugą częścią miała miejsce 20-minutowa przerwa kawowa, a pomiędzy drugą i trzecią, przerwa obiadowa. Obiad miał miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w Bistro Akademickim. Zakończenie obrad oraz pożegnanie wszystkich uczestników odbyło się o godzinie 16:00.

Mimo iż II Warszawska Konferencja TEWI trwała tylko jeden dzień, to wiele tematów zostało poruszonych i omówionych w wyczerpujący sposób. Warszawska Konferencja TEWI jest wydarzeniem cyklicznym, dlatego też liczymy aby kolejna konferencja była równie udana i bogata merytorycznie co dwie poprzednie.

Konrad Motyliński