Strona główna Aktualności Dni Otwarte 2013

Dni Otwarte 2013

Fot. Patryk Stręciwilk podczas prezentacji działania turbiny wiatrowej

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w dniach 23 i 24 marca 2013 roku, studenci z Koła Naukowego Energetyków wzieli udział w dniach otwartych Politechniki Warszawskiej, zachęcając maturzystów do podjęcia studiów na naszym wydziale.

Na stoisku Koła zaprezentowaliśmy skonstruowany przez nas model kotła fluidalnego, a także po raz pierwszy pokazaliśmy model turbiny wiatrowej zbudowany z klocków LEGO, jak również wyświetliliśmy prezentację na której były umieszczone informacje o wszystkich naszych aktualnych projektach i konfrenecjach, które organizowaliśmy. Ponadto, na dziedzińcu Instytutu Techniki Cieplnej demonstrowaliśmy działanie turbiny gazowej, które bez wątpienia przyciągnęło rzeszę zainteresowanych.

Wielu zdolnych maturzystów po rozmowie z nami i obejrzeniu efektów naszej pracy wyraziło chęć podjęcia studiów na MELu i wstąpienia do KNE, co bez wątpienia bardzo nas cieszy.

Fot. (...) Wielu zdolnych maturzystów po rozmowie z nami i obejrzeniu efektów naszej
pracy wyraziło chęć podjęcia studiów na MELu i wstąpienia do KNE,(...)

Fot. Konkurs z nagrodami dla najlepszych maturzystów