przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

23 czerwca 2018
Strona główna Aktualności Debata Oksfordzka - Podsumowanie

Debata Oksfordzka - Podsumowanie

Fot. Reprezentant KNE - Paweł Kowalski, podczas bronienia kontrowersyjnej tezy

Dnia 21 marca o godzinie 18.15 odbyła się debata oksfordzka, zorganizowana przez Koło Naukowe Energetyków i Studenckie Koło Naukowe Energetyki Niekonwencjonalnej. W debacie rywalizowała ze sobą reprezentacja KNE (Paweł Kowalski, Andrzej Smołko, Aleksander Denis) z reprezentacją SKNEN (Bernard Swoczyna, Olaf Dybiński, Maciej Dylik).

Fot. Profesor Lewandowski podczas dyskusji

Temat debaty: "OZE, łupki i atom wyeliminują węgiel z polskiej energetyki do 2050 roku" był niesamowicie ciekawy i wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród społeczności studenckiej przyciągając na Debatę wielu naszych wykładowców i studentów.

Reprezentacja Koła wylosowała obronę postanowionej tezy, natomiast studenci ze SKNENu przeciwstawiali się tezie.

Drużyna KNE reprezentowała bardzo wysoki poziom merytoryczny dyskusji. Zadawała drużynie przeciwnej ciekawe pytania i używała ciętych ripost, aktywnie komentując kontrargumenty. Pomimo trudnego zadania bronienia kontrowersyjnej tezy nasza drużyna zaprezentowała się doskonale wygrywając debatę wśród członków Jury. Natomiast w wyniku głosowania publiczności wygrali przedstawiciele SKNENu. Po remisie, w efekcie o 1,8 sekundy (!) krótszego czasu przekroczonych wypowiedzi, ostatecznie wygrała drużyna SKNENu. Dużym osiągnięciem dla naszego Koła jest również zdobycie przez naszego członka - Andrzeja Smołko nagrody Jury dla najlepszego prelegenta.

Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji i życzymy jej dalszych sukcesów.

Fot. Podsumowanie debaty i wręczenie nagród


 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl