Strona główna Aktualności V Debata Oksfordzka - podsumowanie

V Debata Oksfordzka - podsumowanie

W czwartek 5.03.2015 r. na Wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej odbyła się V edycja Debaty Oksfordzkiej.

Uczestnicy starali się udowodnić lub obalić następującą tezę:

„Bezpieczeństwo to najwyższy priorytet i wyzwanie nowoczesnej energetyki jądrowej.”

W debacie udział wzięli:

debatav1

obrońcy tezy:

Zuzanna Brzóska

Adam Cegielski

Paweł Kowalski

Bernard Swoczyna

obrońcy kontr-tezy:

Jadwiga Pisarska

Michał Murawski

Tomasz Szczurowski

Kacper Ziarkowski

Fot.: Wystąpienia prelegentów.

Poziom debaty był bardzo wyrównany. Zwycięską drużyną okazali się obrońcy kontr-tezy, którzy rzeczowo przedstawili swoje argumenty i sprawnie odpowiedzieli na pytania zadane przez publiczność.

Nagrodę Najlepszego Mówcy Debaty otrzymała Jagoda Pisarska.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy!

debatav2

Fot.: Wystąpienie Prezesa KNE.

debatav3

Fot.: Drużyna zwycięska.

Debata Oksfordzka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wśród naszych gości znaleźli się m. in. pracownicy naukowi wydziału MEiL PW, przedstawiciele PGE EJ 1 i Ministerstwa Gospodarki. Nie można również zapomnieć o publiczności, która jak zwykle nie zawiodła i licznie przybyła na debatę.

debatav5

Fot.:Członkowie Jury oceniają prelegentów.

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi PGE EJ 1, który był fundatorem nagród dla uczestników.

Podziękowania składamy również patronom medialnym, którzy pomogli nam rozpowszechnić informacje o debacie: energiaimy.pl, dlastudenta.pl, magazynu studenckiego ‘To zależy’, nuclear.pl, wysokienapiecie.pl, a także TVPW za relacjonowanie całego wydarzenia.

debatav4
Fot.: Pytania z sali.

Sponsor Debaty:
pgeej1_logo

Już teraz zapraszamy wszystkich serdecznie na kolejną edycję Debaty Oksfordzkiej!