przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

21 czerwca 2018
Strona główna Aktualności Ogólnopolska Konferencja Młodych Energetyków i 50-lecie KNE

Ogólnopolska Konferencja Młodych Energetyków i 50-lecie KNE


W piątek 4.11.2016 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Młodych Energetyków.

Podczas pierwszej części Konferencji z prelekcjami wystąpili przedstawiciele firm partnerskich:

- Krzysztof Rosenberger, Kierownik Pionu Energetycznego ILF Consulting Engineers Polska

- Paweł Vogtt, Dyrektor Wydziału Bilansowania i Zarządzania Efektywnością Energetyki PKN Orlen

- Paweł Balas, Dyrektor Projektu Inteligentna Sieć Ciepłownicza, Veolia Energia Warszawa

- Adam Rajewski, Kierownik Sprzedaży w Wärtsilä Energy Solutions

A także opiekun Koła Naukowego Energetyków  dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. PW

W drugiej części swoje referaty przedstawili studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Krakowskiej oraz Politechniki Warszawskiej, którzy aktywnie działają w Kołach Naukowych i innych organizacjach studenckich zajmujących się energetyką.

Następnego dnia 5.11.2016 odbyło się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej. Celem spotkania było stworzenie silnej społeczności ludzi związanych z KNE. Wśród gości znaleźli się Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, prof. dr hab. inż. Janusz Frączek, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda, a także liczna grupa byłych i obecnych Członków KNE, kadra naukowa Wydziału MEiL oraz przedstawiciele firm partnerskich i patronów medialnych KNE. Podczas wydarzenia podsumowaliśmy naszą dotychczasową działalność, a koordynaror projektu Inwestycje Energetyczne - Artur Juchniewicz, opowiedział o pierwszych sukcesach otwartego 31 lipca 2016 roku portalu http://inwestycjeenergetyczne.itc.pw.edu.pl/.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach. Jesteśmy dumni z tego, że nasze Koło ma tak ciekawą historię i bogatą tradycje. Każego dnia podejmujemy nowe wyzwania, by nasze Koło działało coraz lepiej, a Członkowie KNE rozwijali swoje zainteresowania.

OKME 2016:

IMG_7150

IMG_7197

IMG_7258

IMG_7268

50-lecie KNE:

DSC05707

IMG_7345

DSC05829

IMG_7337

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl