Strona główna Aktualności „Uniwersytet Dzieci” w KNE

„Uniwersytet Dzieci” w KNE

W sobotę, 10 grudnia nasze Koło gościło grupę dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego. Celem spotkania było pokazanie najmłodszym  naszej działalności i zainteresowanie ich nauką. Dzieciaki najpierw wysłuchały wykładu dr Uzunowa na temat energetyki jądrowej, a później zabraliśmy je do laboratorium termodynamiki. Tam wyjaśniliśmy im zasadę działania turbiny gazowej, a następnie pokazaliśmy jak działa turbina budowana przez studentów naszego Koła. Było dużo hałasu ale dzieciaki były zachwycone. Przy okazji chyba się czegoś nauczyły więc spotkanie możemy uznać za sukces:) Załączam kilka fotek.

logo-kne-uniwersytet-dzieci

dscn4133