przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

21 czerwca 2018
Strona główna Aktualności „Uniwersytet Dzieci” w KNE

„Uniwersytet Dzieci” w KNE

W sobotę, 10 grudnia nasze Koło gościło grupę dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego. Celem spotkania było pokazanie najmłodszym  naszej działalności i zainteresowanie ich nauką. Dzieciaki najpierw wysłuchały wykładu dr Uzunowa na temat energetyki jądrowej, a później zabraliśmy je do laboratorium termodynamiki. Tam wyjaśniliśmy im zasadę działania turbiny gazowej, a następnie pokazaliśmy jak działa turbina budowana przez studentów naszego Koła. Było dużo hałasu ale dzieciaki były zachwycone. Przy okazji chyba się czegoś nauczyły więc spotkanie możemy uznać za sukces:) Załączam kilka fotek.

logo-kne-uniwersytet-dzieci

dscn4133

dscn4138

dscn4139

dscn4144

dscn4134

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl