21 września 2017
Strona główna Aktualności ProEngineer - szkolenie

ProEngineer - szkolenie

1szkolenie_tewi

Dnia 29.03.2012 rozpoczął się cykl szkoleń dla członków Koła Naukowego Energetyków zorganizowany przez platformę informatyczną TEWI. Głównym celem szkoleń jest poznanie zaawansowanych funkcji programu ProEngineer, które następnie zostaną wykorzystane przy realizacji projektu „Model elektrowni jądrowej”.  Cykl szkoleń prowadzi dr Suchodolski i obejmuje m.in.:

• zaawansowane modelowanie części i złożeń
  • przygotowywanie dokumentacji 2D,
  • analiza MES oraz optymalizacja konstrukcji.

Program ProEngineer stworzony przez Parametric Technology Corporation (PTC) jest niezwykle funkcjonalnym narzędziem, które nie tylko służy do rysowania trójwymiarowych brył i analizy MES, ale również posiada wiele różnych modułów wspomagających pracę nad modelem, do których należą m.in.:

• Advanced Assembly Extenstion - moduł umożliwiających zarządzanie dużymi i skomplikowanymi złożeniami,
  • Piping and Cabling Extenstion - moduł ułatwiający projektowanie instalacji rurowych i okablowania oraz tworzenia specjalnej dokumentacji technicznej,
  • Mechanica - moduł wykorzystujący metodę elementów skończonych do analizy naprężeń i odształceń, zjawisk termicznych oraz drgań. Ponadto, moduł posiada możliwość graficznej wizualizacji wyników oraz symulację.

Podczas pierwszych zajęć narysowaliśmy prosty element – śrubę, aby zapoznać się z programem ProE, a następnie dokonaliśmy analizy wytrzymałości za pomocą metody elementów skończonych na przykładzie haku.