przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

23 czerwca 2018
Strona główna Aktualności 16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i CN Kopernik

16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i CN Kopernik

16.pikinik

W sobotę 12 maja w godz. 11.00 – 20.00, w parku marszałka Rydza – Śmigłego przy ul. Rozbrat, odbędzie się 16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, podczas którego Koła Naukowe Energetyków będzie miało swoje stoisko zlokalizowane w namiocie Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.


Serdecznie zapraszamy wszystkich członków, kandydatów i sympatyków KNE PW na nasze stoisko, na którym zaprezentujemy m.in. komorę Wilsona, jak również zasadę działania turbiny gazowej, kotła fluidalnego.


„Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest  największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentację ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych.


Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest „Energia”, czyli „jedna z nielicznych wielkości fizycznych wyróżnionych specjalnym znaczeniem w porządku świata – obowiązuje wszak bezwzględne prawo jej zachowania. Nie rodzi się i nie ginie, a jedynie przybiera różne formy.”

http://www.pikniknaukowy.pl/2012/

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl