przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

23 czerwca 2018
Strona główna Aktualności 16. Piknik Naukowy

16. Piknik Naukowy

piknik_naukowy_3

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest  największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentację ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych.


Koło Naukowe Energetyków już od kilku lat jest czynnym uczestnikiem Pikniku Naukowego, staramy się z roku na rok polepszać swoje pokazy, zachęcając w ten sposób uczestników do zastanowienia się nad wytwarzaniem energii elektrycznej i cieplnej w Polsce. Namiot KNE na tej imprezie jest zwykle, silnie oblegany, natomiast członkowie Koła w przyjemnością opowiadają o eksponatach, wykonują doświadczenia, jak również odpowiadają na pytania nurtująca zwiedzających.


Chęć do dzielenia się wszelaką wiedzą skłania nas do corocznego powrotu na Piknik!

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z Pikniku:  http://www.youtube.com/watch?v=oqdZjo2M92M&list=HL1337015085&feature=mh_lolz

piknik_naukowy_2

Fot. Kasia Matwiejewa opowiada o komorze Wilsona

piknik_naukowy_1

Fot. Demonstracja działania turbiny gazowej już tradycyjnie wzbudza największe zainteresowanie wśród uczestników pikniku.

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl