przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

23 czerwca 2018
Strona główna Aktualności Podsumowanie zebrania KNE PW – 16 maja 2012

Podsumowanie zebrania KNE PW – 16 maja 2012

Zebranie Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej
16 maja 2012

Podsumowanie


16 maja 2012 roku odbyło się spotkanie członków KNE PW, które zostało poprowadzone przez Rafała Bernata – prezesa Koła Naukowego Energetyków.  Głównym celem spotkania było omówienie bieżących wydarzeń z życia Koła, tj:

 • Reaktywacja wieloletniej współpracy z SKN TC - uczestnictwo KNE w sympozjum naukowym w Szczyrku, podczas którego Urszula Styś zaprezentowała Grant Rektorski zrealizowany przez KNE w 2011 roku
 • Uczestnictwo KNE PW w 16. Pikniku Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - KNE PW jest już od kilku lat czynnym uczestnikiem Pikniku Naukowego, a także stara się z roku na rok polepszać swoje pokazy, zachęcając w ten sposób uczestników do zastanowienia się nad wytwarzaniem energii elektrycznej i cieplnej w Polsce.

 • Wyjazd naukowo -  techniczny do kopalni węgla kamiennego „Bogdanka” – członkowie KNE zapoznali się z technologią wydobycia węgla w nowoczesnej kopalni, a także mieli okazję aby obejrzeć chodnik, taśmociąg na poziomie 960 m pod ziemią.

 • Uczestnictwo członków KNE PW w projekcie „Akademia Energii” - LINK

 • Nowe książki w biblioteczce KNE - zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami w naszej biblioteczce. LINK

 • Warsztat „Sztuka prezentacji” – KNE PW przy współpracy z Kołem Naukowym Progress UW zorganizowało warsztat „Sztuka prezentacji”, który miał na celu rozwinięcie umiejętności werbalnych i niewerbalnych przydatnych podczas prezentacji.

 • Cykl szkoleń z programu ProEngineer – członkowie KNE uczestniczą w cyklu szkoleń zorganizowanym przez platformę informatyczą TEWI. Głównym celem szkoleń jest poznanie zaawansowanych funkcji programu ProEngineer, które następnie zostaną wykorzystane przy realizacji projektu „Model elektrowni jądrowej”.

 • Dni Inwestycji – W dniach 21-23 maja na Wydziale Zarządzania UW odbędą się Dni Inwestycji. Tematem przewodnim w tym roku będzie Energetyka. Mamy przyjemność poinformować, że razem z Kołem Naukowym Finansów UW współorganizujemy to wydarzenie. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu.

 • Konferencja „Współczesne Technologie w Energetyce 2012: Energetyka Bałtyku” -  koordynator projektu Daria Niewiadomska przedstawiła planowaną trasę konferencji, jak również obiekty, które zamierzamy odwiedzić. Wkrótce pojawią się szczegółowe informacje.

 • Model symulujący obieg Rankina – rozpoczynamy nowy projekt, którego celem jest zbudowanie małej elektrowni. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie. Zapisy u koordynatora - Konrada Motylińskiego.

 • Remont siedziby KNE – wkrótce rozpoczynamy remont naszej siedziby. Zachęcamy wszystkich członków i kandydatów do pomocy. Koordynator: Konrad Motyliński


Ponadto, podczas zebrania został zgłoszony wniosek, aby zorganizować Walne Zebranie Członków KNE przed dniem 30 czerwca 2012, który następnie został jednogłośnie zaakceptowany przez obecnych członków. W związku z powyższym, prezes Koła w najbliższym czasie ogłosi czas i miejsce Walnego Zebrania.

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl