Strona główna Aktualności 2nd International Nuclear Energy Congress

2nd International Nuclear Energy Congress

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kongresie, który odbędzie się w dniach 22-24 maja 2012 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej.

2nd International Nuclear energy Congress jest drugim międzynarodowym kongresem organizowanym przez Politechnikę Warszawską (Uczelniane Centrum Badawcze Zrównoważonych Systemów Energetycznych).

Pierwszy zatytułowany „1st International Nuclear Energy Congress” odbył się w dniach 23–24 maja 2011 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej we współpracy z Uniwersytetem Stanowym w Oregonie, francuskim ParisTech i Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta. Patronem Honorowym przedsięwzięcia była Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP prof. Barbara Kudrycka. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Pełnomocnik Rządu ds. Energetyki Jądrowej – Hanna Trojanowska, Vice Provost Uniwersytetu Stanowego w Oregonie – dr Sunil K. Khanna, pracownicy instytutów i ośrodków naukowych z Polski oraz przedstawiciele wiodących na rynku światowym firm energetycznych.

2nd International Nuclear energy Congress pod hasłem Nuclear Safety to kolejne, piąte już przedsięwzięcie naukowe i popularnonaukowe o tematyce związanej z techniką jądrową organizowane lub współorganizowane przez Politechnikę Warszawską (UCB ZSE), podczas którego w trakcie paneli tematycznych, warsztatów, seminariów zostanie wygłoszonych kilkadziesiąt referatów o tematyce najnowszych technologii jądrowych oraz pokrewnych.

Idea organizacji kongresu wiąże się bezpośrednio z polityką energetyczną Polski. Celem działań Politechniki Warszawskiej, w tym Uczelnianego Centrum Badań Zrównoważonych Systemów Energetycznych, jest tworzenie grup naukowców i grup eksper¬tów wspierających rozwój polskiej energetyki jądrowej oraz nowych technologii energetycznych. Budowa przemysłu jądrowego w naszym kraju wymaga ścisłej współpracy nauki i przemysłu. Wiąże się to z koniecznością stworzenia odpowiedniego zaplecza specjalistów i odpowiedniego zaplecza badawczego. Jednym z założeń Kongresów jest budowa podwalin pod rewitalizację w naszym kraju przemysłu jądrowego.

Źródło: http://nuclear.ucbzse.edu.pl/2012

Rejestracja: http://nuclear.ucbzse.edu.pl/2012/pl/registration