przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

23 marca 2019
Strona główna Projekty w realizacji Chłodnia Kominowa
Chłodnia kominowa

Chłodnia kominowa

 • Działanie:

Chłodnia kominowa wykorzystywana jest do przemysłowego schładzania wody. Gorący czynnik doprowadzany jest do górnej części chłodni, gdzie jest rozpraszany na zraszalnik, w którym następuje wymiana ciepła z przepływającym powietrzem (wytworzony jest ciąg powietrza). Schłodzona woda opada do basenu skąd transportowana jest do chłodzenia.

 • Cel:

Celem tego modelu jest pokazanie jak przebiega proces wymiany ciepła w zraszalniku wraz z przedstawieniem wszystkich etapów chłodzenia czynnika.

 • Schemat:

Konstrukcja modelu wykonana będzie na drukarce 3D. W 4 punktach umieszczone będą czujniki temperatury (na wlocie powietrza oraz wody, na wylocie powietrza oraz w basenie z schłodzoną wodą). W celu wytworzenia ciągu wykorzystany zostanie wentylator, a woda będzie wcześniej podgrzewana za pomocą grzałki.

 • Plan Działania:
 1. Organizacja pracy
 2. Przygotowanie teoretyczne
 3. Opracowanie komputerowego modelu wraz z obliczeniami
 4. Wydrukowanie konstrukcji
 5. Prace warsztatowe (montaż komponentów)
 6. Testy
 • Kontakt:

Koordynator: Piotr Błach

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Email projrktu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl