przejdź do strony głównej KNE PW

Koło Naukowe Energetyków

19 września 2020
Strona główna Projekty w realizacji Inwestycje Energetyczne 2.0

Inwestycje Energetyczne 2.0

Inwestycje Energetyczne

Koordynator

Mateusz Lewandowski

Cel projektu

Stworzenie i regularne aktualizowanie portalu internetowego prezentującego informacje na temat aktualnych inwestycji w polskim systemie elektroenergetycznym (od roku 2014). Rozbudowa portalu o dodatkowe treści – bazę danych o Krajowym Systemie Elektroenergetycznym wzbogaconą o przyszłe jednostki wytwórcze. Naszym założeniem jest profesjonalne wykonanie zadania, aby w przyszłości mogli korzystać z portalu nie tylko studenci, ale również firmy związane z branżą energetyczną.

Realizacja

Pracujemy w 5 podzespołach: energetyka węglowa, energetyka gazowa, odnawialne źródła energii, energetyka jądrowa oraz sieci elektroenergetyczne.

Oprócz popularyzacji wiedzy o polskim sektorze energetycznym chcemy wprowadzić studentów w realia branży oraz zwiększyć ich świadomość inżynierską. W ramach projektu organizujemy spotkania z przedstawicielami największych firm energetycznych (m.in. Wartsila i PGNiG Termika).

Efekt końcowy

Koniec prac został zwieńczony oddaniem do użytku publicznego profesjonalnego, ogólnodostępnego portalu internetowego. Portal jest na bieżąco aktualizowany,
by pozostać wiarygodnym źródłem informacji nie tylko dla studentów, lecz również ludzi związanych z branżą energetyczną.

 
© KNE PW. Adres: Instytut Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25, 00-665 Warszawa, pokój 013. e-mail: kne@itc.pw.edu.pl